Skoler & Institutioner - Tjen til det

Med klassens salg af vores produkter, kan der let spares op til den kommende hyttetur, lejrskole og/eller skal der tjenes penge til klassekassen.

Tjen-til-det’s produkter er let solgte og til en rimelig pris, hvilket gør købsbeslutningen let for køberne.

Hvert produkt koster 200 kr., og I beholder 50 kr. pr. solgt enhed, svarende til 25% af omsætningen. Nedenfor kan I let beregne, hvor mange penge I kan tjene, når hver person i klassen blot sælger nogle få produkter.

Produkterne sælges let hos venner, bekendte, familie, naboer og/eller måske på jeres forældres arbejdsplads. Sortimentet af produkter er bredt og der vil derfor være noget for en hver smag.

Læs mere her om jeres muligheder, og hvordan I kommer i gang.

Produkter for en hver smag

Produkterne, der sælges er letsolgte til en rimelig pris i god kvalitet. Læs mere om produkterne nedenfor, de sælges for kr. 200,00 og I tjener: 50 kr.

HJEMMETEKSTILER

Basic Wear

Kontakt os

Gode salgs-argumenter:

For at lykkedes med salget, er det en fordel af træne nogle salgsargumenter, som præsenteres i.f.m. salget.

N

Sig, at man med et køb støtter en skoleklasse, et fodboldhold

N

Fortæl, hvad pengene skal bruges til eks. skolerejse, træningslejr.

N

Vis salgsbrochuren, så køberen kan se, hvad der er at vælge imellem.

N

Fortæl, hvad prisen er på produktet, og hvor meget man støtter med.

N

Sig, at produkterne bliver leveret direkte til døren.

N

Fortæl, at produkterne er i fin kvalitet, så de også kan bruges som gave.

Prøv vores indtjeningsberegner

Nedenfor kan I let sætte ind, hvor mange personer, der skal sælge, og dermed se, hvor meget I vil kunne tjene. Beregningen er baseret på salg af vores hjemmetekstiler og/eller funktion- og træningstøj.

Lyder det som noget for jer?

Vores dygtige team sidder klar til at få jer registreret korrekt hos Tjen til det. Kontakt os allerede idag for oprettelse eller hvis du skulle have nogle spørgsmål til vores koncept

Ring til osSend mail